Έκτη στη μικτή ομαδική η Ελλάδα

Η ελληνική ομάδα των 4Χ100 μ. στη μικτή ομαδική κατέλαβαν την 6η θέση στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης του Ντέμπρετσεν.

Άρης Γρηγοριάδης, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Στέφανος Δημητριάδης και Κριστιάν Γκολομέεβ κατέλαβαν την έκτη θέση στα 4Χ100 μ. στη μικτή ομαδική με χρόνο 3:37.24, την τελευταία ημέρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που ολοκληρώθηκε στο Ντέμπρετσεν της Ουγγαρίας.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων η Ιταλία, με τους Μίρκο Ντι Τόρα, Φάμπιο Σκοτσόλι, Ματέο Ριβόλτα και Φίλιπο Μανίνι να τερματίζουν σε 3:32.80. Τη δεύτερη θέση πήρε η Γερμανία και την τρίτη η Ουγγαρία.