ΑΕΚ: Παρακάμερα με αιχμές - «Ο Παναθηναϊκός πήρε δύο απίστευτα πέναλτι»

Η παρακάμερα της ΠΑΕ ΑΕΚ είχε πολλές μπηχτές για τη διαιτησία του Βούλγαρου Καμπάκοφ.

Στα «κάγκελα» είναι όλοι στην ΑΕΚ με τη διαιτησία του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό. Λίγο μετά την ανακοίνωση της ΠΑΕ στην οποία γινόταν λόγος για «παράγκα του Κλάτενμπεργκ που εξακολουθεί να λειτουργεί και να εξυπηρετεί τη συμμαχία», η Ένωση παρουσίασε και την παρακάμερα με πολλές μπηχτές για όσα έγιναν στη Λεωφόρο.

Αναλυτικά:

Η βραδιά της Κυριακής (11/9) στην Λεωφόρο, ήταν μια νύχτα ντροπής για το πρωτάθλημα μας και το ελληνικό ποδόσφαιρο. Η ΑΕΚ παρά το γεγονός πως προηγήθηκε με ένα υπέροχο γκολ του Πινέδα στο 36΄μετά κι από πολύ καλή συνδυαστική προσπάθεια, υποχρεώθηκε πριν κλείσει το ημίχρονο να βρεθεί πίσω στο σκορ με 2-1.

Ο Βούλγαρος διαιτητής Καμπάκοφ έκανε… σκόνη και θρύψαλα κάθε έννοια κανονισμού, το VAR… ήταν αλλού κι ο Παναθηναϊκός πήρε δύο απίστευτα πέναλτι που έκαναν αντίστοιχα γκολ στο 43΄ο Αϊτόρ και στο 45 +7’ ο Σπόραρ.

Η ΑΕΚ προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να αντιδράσει, είχε μεγάλες ευκαιρίες δυο φορές με τον Αραούχο και στην εκπνοή με τον Λιβάι Γκαρσία, αλλά δε μπόρεσε να ανατρέψει αυτό που δημιούργησε σε βάρος της η σκανδαλώδης διαιτησία.

Η παρακάμερα του AEKTV με τον Πάρη Βαβουρανάκη, ήταν στην Λεωφόρο και κατέγραψε τις αντιδράσεις παικτών και τεχνικής ηγεσίας της ομάδας μας, για τις απίστευτες αποφάσεις του Καμπάκοφ.

Λαμία-ΠΑΟΚ 1-1: Πισωγύρισμα και ο τίτλος απομακρύνεται
Ιστιοπλοΐα: Διεκδικούν πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες οι Β. Κοκκαλάνης, Λ. Τσορτανίδης
Ρόμα: Πήρε το «πράσινο φως» για να ξεκινήσει αθλητική δραστηριότητα ξανά ο Εντικά
Super League LIVE: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός, Άρης – Ολυμπιακός και Λαμία – ΠΑΟΚ