Παναθηναϊκός-Ιωνικός: Πέναλτι κέρδισε ο Σπόραρ, Αϊτόρ κι 1-0! (Video)

Παναθηναϊκός-Ιωνικός: Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους οι «πράσινοι» κέρδισαν πέναλτι που έγινε πάνω στον Σπόραρ και ο Αϊτόρ άνοιξε το σκορ!

Ο εξαιρετικός ανασταλτικά Ιωνικός είχε βάλει δύσκολα στον Παναθηναϊκό και όλα έδειχναν πως το ματς θα οδηγηθεί στην ανάπαυλα του ημιχρόνου χωρίς σκορ. Εκεί εμφανίστηκα ο Σπόραρ. Ο Σλοβένος στράικερ με μια εκπληκτική ενέργεια έφυγε απ’ το αντίπαλό του και τελικά τον έσπρωξε ο Μύγας ενώ και ο Χουτεσιώτης στην έξοδό του έπεσε πάνω του.

Ο Σιδηρόπουλος υπέδειξε αμέσως το πέναλτι, με την εξέταση της φάσης στο VAR να αφορά το ενδεχόμενο οφσάιντ. Κάτι που δεν υπήρξε κι έτσι ο Αϊτόρ πήρε την μπάλα για να εκτελέσει.

Ο Ισπανός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, για το 1-0.

Δείτε το γκολ-πέναλτι του Παναθηναϊκού:

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ