ΠΑΣ Γιάννινα: Τους υποδέχθηκαν σαν νικητές – Οργή για τη διαιτησία (video)

ΠΑΣ Γιάννινα: Υποδοχή στους παίκτες παρά την ήττα από τον Ολυμπιακό.

Οι οπαδοί του ΠΑΣ Γιάννινα δήλωσαν περήφανοι για την προσπάθεια της ομάδας τους στο ματς με τον Ολυμπιακό.

Οι Ηπειρώτες τα έδωσαν όλα, ισοφάρισαν από 2-0 σε 2-2 και έχασαν στο 98'. Οι οπαδοί, λοιπόν, περίμεναν την αποστολή στα Γιάννινα. Οι παίκτες και τα μέλη της ομάδας έφτασαν ξημερώματα και τότε οι οπαδοί τους υποδέχθηκαν θερμά, λες και είχαν θριαμβεύσει στον Πειραιά.

Οι φίλαθλοι εξέφρασαν τη στήριξή τους στον Ηρακλή Μεταξά και τους παίκτες, τους ζήτησαν σε κάθε αγώνα να τα δίνουν όλα και επισήμαναν ότι θα είναι στο πλευρό τους. Στον ΠΑΣ Γιάννινα, παράλληλα, επικρατεί οργή για τις καθυστερήσεις που κράτησε ο Καραντώνης, δύο επιπλέον λεπτά από τα έξι που είχε δώσει και επίσης κρίθηκαν υπερβολικά. Επικρατούσε δυσφορία και για τα πολλά φάουλ γύρω από την περιοχή, με τα οποία δεν άφηνε τον ΠΑΣ να πάρει ανάσες.