Live Chat Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός 2-3 (τελικό)

Αστέρας Τρίπολης-Ιωνικός: Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση από το live chat του onsports.gr

Δύο εκ των τριών ομάδων που παραμένουν αήττητες μετά το πέρας δύο αγωνιστικών στα πλέι-άουτ της φετινής Super League, κοντράρονται απόψε (9/4, 19:30) στην Τρίπολη!

Από τη μία ο Αστέρας, ο οποίος έρχεται από εντός έδρας «λευκή ισοπαλία» με τον Ατρόμητο. Κράτησε ανέπαφη την εστία του για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι του, ενώ παρέμεινε στη δεύτερη θέση των πλέι-άουτ, μόλις έναν βαθμό πίσω από τον ΟΦΗ.

Από ισοπαλία προέρχεται και ο Ιωνικός, μετά το εντός έδρας 2-2 κόντρα στον Βόλο, την προηγούμενη εβδομάδα. Οι Νικαιώτες προηγήθηκαν με 2-0, αλλά τελικά ισοφαρίστηκαν δεχόμενοι δύο γκολ μέσα σε διάστημα έξι λεπτών (65'. 71').

Βρίσκονται στην 5η θέση των πλάι-άουτ, εννιά βαθμούς πίσω από τον αποψινό τους αντίπαλο, αλλά και εννιά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση και σχολιάστε στο live chat του onsports.gr

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ