Σπανός: «Δεν έχω παράπονο απ’ τα παιδιά»

Ιωνικός-Παναιτωλικός: Παρά την ήττα ο Δημήτρης Σπανός δεν είχε πει να πει κακά λόγια για τους παίκτες του.

Ο Ιωνικός έκλεισε την κανονική διάρκεια του Πρωταθλήματος με εντός έδρας ήττα. Παρ’ όλα αυτά, ο Δημήτρης Σπανός μόνο καλά λόγια είχε να πει για την προσπάθεια των παικτών του. Ο Έλληνας τεχνικός μετά το ματς με τον Παναιτωλικό, δήλωσε:

«Στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν τα πάντα. Μία λάθος αντιμετώπιση μιας φάσης και φτάσαμε να δεχθούμε το γκολ. Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο, δεν μπορώ να έχω παράπονο από τα παιδιά, στο δεύτερο ημίχρονο έδωσαν τα πάντα, δημιουργήσαμε, χάσαμε ευκαιρίες, είχαμε το δοκάρι στο 0-0, αυτό είναι το ποδόσφαιρο.

Πρέπει να είμαστε ήρεμοι, ξεκινάνε τα play out και νομίζω ότι πρέπει να είμαστε πιο ήρεμοι απ’ ότι ήμασταν γιατί δυστυχώς πήγαμε λίγο αγχωμένοι.

Θέλαμε σήμερα να κερδίσουμε εμείς για να ξεμπερδεύουμε μια ώρα αρχύτερα με την παραμονή. Δεν πειράζει όμως, χάσαμε μια ευκαιρία, συνεχίζουμε».