Live Chat Ιωνικός-Ατρόμητος 2-1 (τελικό)

Ιωνικός-Ατρόμητος: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την Super League μέσα από το Live Chat του Onsports

Δεν ήταν χειρότερος ο Ιωνικός του Παναθηναϊκού, αλλά δεν είχε απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε στο 38′ για να χάσει εντός έδρας με 1-0.

Ένα ακόμη αρνητικό αποτέλεσμα για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού, που με πέντε απανωτές ήττες αποτελεί πια τη πιο ντεφορμέ στην κατηγορία. Αναμενόμενα υποχώρησε σημαντικά στον πίνακα της βαθμολογίας, συνεχίζοντας την προσπάθεια να βρει ρυθμό για παραμονή στην Superleague 1.

Αξεπέραστο αποδείχθηκε το εμπόδιο της ΑΕΚ για τον Ατρόμητο, αφού γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-0. Από το 22′ πίσω στο σκορ, ενώ δέχθηκε ένα ακόμη τέρμα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Κόουλμαν δεν έχει φτάσει ακόμη σε σημείο να κοντράρει τους «μεγάλους» της χώρας, αλλά πρέπει να αρχίσει να κερδίζει από εδώ και στο εξής, αφού βρίσκεται σταθερά στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Formula 1: Σκέψεις για αλλαγή στη βαθμολόγηση