Απίστευτο: Χωρίς τελική ο Βόλος σε όλο το ματς!

Βόλος-Παναθηναϊκός: Οι γηπεδούχοι δεν έκαναν ούτε… υποψία σουτ στην αναμέτρηση που ήθελαν πάση θυσία γκολ.

Το τελικό 0-0 στο «Πανθεσσαλικό», δίνει την εικόνα της αγχωτικής πρόκρισης για τον Παναθηναϊκό. Η ανάλυση των στατιστικών, όμως, καταδεικνύει το ακριβώς αντίθετο. Η ομάδα του Βόλου έψαχνε ένα γκολ τουλάχιστον, για να έχει ελπίδες πρόκρισης.

Κι όμως, οι παίκτες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς κατόρθωσαν να μην επιτρέψουν στους γηπεδούχους να σκεφτούν έστω πως θα απειλήσουν. Βλέπετε σε 90 λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις, ο Βόλος δεν έκανε ούτε τελική!

Όπου τελική, δε σημαίνει δεδομένα πως θα είναι κι ευκαιρία. Μπορεί να είναι απλά ένα σουτ που θα φύγει… πλάγιο άουτ. Ούτε μία τέτοια προσπάθεια δεν είχαν οι Βολιώτες στην αναμέτρηση, ολοκληρώνοντας το ματς με το σπάνιο μηδενικό δίπλα στις τελικές τους προσπάθειες.

Ο Παναθηναϊκός απ’ την άλλη, είχε 11, εκ των οποίων υπήρχε ένα δοκάρι και τουλάχιστον άλλες τέσσερις σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρουν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι τελικά προκρίθηκαν μετά το 0-0.

Παναθηναϊκός AKTOR: Θα θυμίζει Euroleague το ΟΑΚΑ για το ματς με το Περιστέρι!
Δικαίωση 10 εκατομμυρίων ευρώ για τον Κριστιάνο Ρονάλντο
Αυστραλία: Εκτός κινδύνου ο 21χρονος ποδοσφαιριστής που κατέρρευσε στην προπόνηση
Super League: Ο Πορτογάλος Νογκέιρα ορίστηκε διαιτητής στο Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ