Live Chat Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 (τελικό)

Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα: Δείτε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα για την Super League στο Live Chat του Onsports

Χωρίς αγωνιστική υποχρέωση έμεινε ο Παναθηναϊκός στην εμβόλιμη που διεξήχθη μεσοβδόμαδα, αφού το παιχνίδι του στην Ριζούπολη με τον Απόλλωνα Σμύρνης αναβλήθηκε λόγω κρουσμάτων στην αντίπαλη του. Έτσι το τελευταίο του χρονικά ματς ήταν το δίκαιο 2-0 επί του Ατρόμητου, με την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να ψάχνει επιτέλους ένα ικανό νικηφόρο σερί. Κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, οι «πράσινοι» θέλουν να κάνουν άλμα πεντάδας και να δείξουν ότι φέτος είναι έτοιμοι να επιστρέψουν στην Ευρώπη.

Ανώμαλη… προσγείωση για τον ΠΑΣ Γιάννινα το απόγευμα της Πέμπτης, γνωρίζοντας βαριά εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ με 4-0. Του έλειπε η συνήθης ένταση στο παιχνίδι του, ενώ δέχθηκε γκολ σχεδόν σε όλες τις φάσεις που απειλήθηκε. Ένα αρνητικό αποτέλεσμα είναι πάντα μέσα στο πρόγραμμα για την ομάδα του Ηρακλή Μεταξά, αλλά το θέμα είναι να το ξεπεράσει άμεσα, καθώς έχει μπροστά της ένα ακόμη απαιτητικό παιχνίδι απέναντι στον ανεβασμένο Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο.