Live Chat Παναθηναϊκός-ΟΦΗ 0-0 (τελικό)

Παναθηναϊκός-ΟΦΗ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση μέσα από το Live Chat του Onsports

Το ήθελε περισσότερο και φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο για τον Παναθηναϊκό, που κέρδισε με 1-0 τον Ατρόμητο την Τετάρτη και πέρασε στους «16» του κυπέλλου Ελλάδας. Έτσι έκλεισε άμεσα την παρένθεση από την ήττα πρωταθλήματος κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη με 2-1, αφού εμφανίζει πολλά προβλήματα εκτός έδρας. Στην Λεωφόρο όμως μετρά μόνο νίκες στα τρία πρώτα ματς και μάλιστα με τέρματα 13-2.

Το ματς κυπέλλου με τον Αχέρων περνά στην άκρη για τον ΟΦΗ, που προσπαθεί από παιχνίδι σε παιχνίδι να βελτιώσει την βαθμολογική του εικόνα. Ως προς αυτό έχασε μια καλή ευκαιρία να πάρει σημαντική ώθηση, μένοντας στο 0-0 με την Λαμία εντός έδρας και έτσι δεν έδωσε συνέχεια στο διπλό που έβγαλε πριν δύο αγωνιστικές επί του Παναιτωλικού με 2-1.