Live Chat Απόλλων Σμύρνης-Αστέρας Τρίπολης 0-1 (Τελικό)

Το πρώτο τρίποντο της σεζόν αναζητούν Απόλλων και Αστέρας στη Ριζούπολη - Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα στο Live Chat του Onsports.gr

Η αυλαία της 6ης αγωνιστικής ανοίγει στη Ριζούπολη, όπου ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται στις 18:15 τον Αστέρα Τρίπολης. Και οι δύο ομάδες βρίσκονται στην ίδια δύσκολη θέση, καθώς ακόμα δεν έχουν πανηγυρίσει νίκη στο πρωτάθλημα.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» επιχείρησε να διορθώσει τις ανορθογραφίες των πρώτων αγωνιστικών, με τον Τζιανλούκα Φέστα να διαδέχεται τον Γιάννη Πετράκη στην τεχνική ηγεσία. Ο Ιταλός τεχνικός θωράκισε την άμυνα, με το γκολ να είναι το ζητούμενο για να έρθει το πρώτο τρίποντο.

Οι Αρκάδες παλεύουν φέτος με την αστοχία τους, καθώς ενώ παρουσιάζουν αρκετά καλή εικόνα στο γήπεδο, δεν μπορούν να σκοράρουν. Στις πρώτες πέντε αγωνιστικές, ο Αστέρας μετρά μόλις ένα γκολ, αυτό του Σόνι, μιας και ο Μπαράλες έχει σιγήσει έως τώρα.

Ο Μίλαν Ράσταβατς δουλεύει στο τελείωμα των φάσεων και ελπίζει πως η επιστροφή των μεσοεπιθετικών του θα δώσει λύση στο πρόβλημα.