Ολυμπιακός: «Απέδρασε» στο 93’ από την Τρίπολη (photos)

Ολυμπιακός: Η ομάδα Νέων των Πειραιωτών νίκησε 1-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη.

Με γκολ του Καράκουτη στο 90ο λεπτό, οι παίκτες του Δημήτρη Μαυρογενίδη πήραν τη νίκη με 1-0 στην Τρίπολη από τον Αστέρα. Πρώτη νίκη για την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού που έφτασε τους 5 βαθμούς.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν καλά στο ματς και στο 8’ ο Κουτσίδης «απογειώθηκε» μετά από εκτέλεση κόρνερ με την κεφαλιά του να μη βρίσκει στόχο για λίγο. Οι Αρκάδες απάντησαν στις ευκαιρίες με τον Παπαδούδη όμως να αποκρούει το σουτ του Αντωνάκη, ενώ αμέσως μετά ο Ολυμπιακός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του μέχρι και το φινάλε του πρώτου μέρους.

Ο Σπυριδάκης σούταρε άουτ στο 21’, ο Κεραμίδας νικήθηκε από τον Γραμματικάκη στο 28’ και ο Χριστοφιλόπουλος είδε την κεφαλιά του να καταλήγει έξω στο 32’. Ακόμα δύο σουτ από Σπυριδάκη και Κασέμι δεν βρήκαν στόχο λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Ο Κουτσίδης απείλησε στο 66’, αφού έπιασε την κεφαλιά ολομόναχος, αλλά σημάδεψε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Νικόλης με κεφαλιά και ο Ιμπαγάσα με συνεχόμενα σουτ δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η λύτρωση. Η μπάλα έφτασε από εκτέλεση πλαγίου άουτ στον Καράκουτη ο οποίος πέφτοντας την έστειλε με σουτ στα δίχτυα για το 0-1!

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Παπαδούδης, Κεραμίδας (46’ Νικόλης), Κουτσίδης, Χριστοφιλόπουλος, Φρέρης, Χρήστου (77’ Πρεκατές), Κασέμι, Πετρόπουλος (46’ Καράκουτης), Πατήρας, Σπυριδάκης (71’ Ιμπαγάσα), Μοίρας (46’ Σταμούλης).

NBA: Ισοφάρισαν 2-2 τη σειρά με Καβαλίερς οι Μάτζικ μετά το 2Χ2 στο Ορλάντο
Κωπηλασία: Δεύτερο σερί ασημένιο σε Ευρωπαϊκό για Φίτσιου και Κοντού
Super League, Αστέρας Τρίπολης - ΟΦΗ 1-1: Μοιρασιά και μαθηματική παραμονή
Basket League: Νίκησε ο ΠΑΟΚ στα πλέι οφ οι Θεσσαλονικείς