Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός: Χουάνκαρ κερνάει, Μακέντα σκοράρει δις σε δύο λεπτά! (Videos)

Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός: Μέσα σε δύο λεπτά δύο γκολ για τον Μακέντα από ισάριθμες ασίστ του Χουάνκαρ!

Λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, άλλαξαν οι ισορροπίες στο «Θ. Κολοκοτρώνης». Και μάλιστα για τα καλά! «Δράστης» ο Φεντερίκο Μακέντα, σε ένα διάστημα που είχε… κοκορομαχίες με τους αντιπάλους αμυντικούς και απ’ τον πάγκο των «πράσινων» του ζητούσαν να ηρεμήσει καθώς είχε ήδη μια κίτρινη.

Στο 58’ ο Χουάνκαρ βρέθηκε δεξιά κι έκανε τη σέντρα στην περιοχή με φάλτσο. Η εξαιρετική μπαλιά του Ισπανού βρήκε τον Μακέντα να κάνει ωραία κίνηση και να ξεφεύγει απ’ τον Χριστόπουλο. Με κεφαλιά ο Ιταλός έστειλε ωραία την μπάλα στη γωνιά του Παπαδόπουλου ανοίγοντας το σκορ!

Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι γηπεδούχοι, επαναλήφθηκε σχεδόν το ίδιο σκηνικό! Ο Χουάνκαρ από αριστερά αυτή τη φορά, γύρισε την μπάλα στον Μακέντα που έμπαινε στην περιοχή. Ο Ιταλός έκανε ένα κοντρόλ και από διαγώνια θέση πλάσαρε άψογα τον Παπαδόπουλο για το 2-0 των «πράσινων» που ήρθε με δύο ασίστ Χουάνκαρ, δύο γκολ Μακέντα και σε διάστημα δύο λεπτών!

Παναθηναϊκός AKTOR: Ο σχολιαστής της EuroLeague αποθεώνει το ΟΑΚΑ - «Έτρεμα από αδρεναλίνη»
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ