Γρηγορίου: «Όσο κοντά φαίνεται, τόσο μακριά είναι»!

Παναιτωλικός-Λαμία: Χαμηλά τη μπάλα κράτησε ο Μιχάλης Γρηγορίου μιλώντας για αποτελεσματικότητα της ομάδας του και σωτηρία που δεν έχει έρθει!

Το 3-0 της Λαμίας στο Αγρίνιο, ήταν αποτέλεσμα της νοοτροπίας των φιλοξενούμενων. Όπως είπε ο Μιχάλης Γρηγορίου, ήθελαν να νικήσουν και όχι να μη χάσουν, γι’ αυτό και το πέτυχαν. Τόνισε παράλληλα πως ήταν αποτελεσματική η ομάδα της Φθιώτιδας, αλλά ξεκαθάρισε πως δεν έχει τελειώσει τίποτα αναφορικά με την παραμονή!

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μιχάλη Γρηγορίου:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν το πιο αποτελεσματικό και ουσιαστικό. Είχαμε κι άλλα καλά ημίχρονα, χωρίς όμως αυτή την αποτελεσματικότητα. Είπαμε πως δεν ήρθαμε να μη χάσουμε αλλά να νικήσουμε. Απ’ το πρώτο λεπτό πιέσαμε μπροστά, ευτυχήσαμε να σκοράρουμε τρία γκολ κι από εκεί πέρα είχε διαδικαστικό χαρακτήρα το ματς. Καταλαβαίνει κανείς πόσο σημαντικοί είναι αυτοί οι τρεις βαθμοί.

Όσο κοντά φαίνεται η παραμονή τόσο μακριά είναι. Θα γίνει μάχη μέχρι τις 15 Μαϊου. Καμία ομάδα δεν έχει σωθεί μαθηματικά και δεν μπορεί να θεωρεί τον εαυτό της σίγουρο. Δουλεύουμε καθημερινά για να μπορέσει να έρθει η μέρα που όλοι περιμένουμε, να σωθούμε μαθηματικά και μετά να είμαστε και ήρεμοι και χαρούμενοι».

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)