ΝΠΣ Βόλος-Παναθηναϊκός: Αντεπίθεση για σεμινάριο και 2-0 ο Ιωαννίδης για το «τριφύλλι» (pics+video)

ΝΠΣ Βόλος-Παναθηναϊκός: Τρομερή αντεπίθεση για τους «πράσινους» στο Πανθεσσαλικό.

Τις βάσεις για ένα σημαντικό διπλό και την διατήρηση του νικηφόρου σερί που έχει δημιουργήσει στις τελευταίες αγωνιστικές, έβαλε ο Ιωαννίδης για τον Παναθηναϊκό, στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου απέναντι στον Βόλο για την εμβόλιμη της 19ης αγωνιστικής της Super League.

Ήταν το 65ο λεπτό, όταν ο Μαουρίτσιο έβγαλε τη μπάλα από την άμυνα των φιλοξενούμενων και άνοιξε την αντεπίθεση. Την κατάλληλη στιγμή έβγαλε στον Αϊτόρ, ο οποίος με τη σειρά του έκανε την κάθετη στον Ιωαννίδη και αυτός με σουτ στην κίνηση έγραψε το 2-0 για τον Παναθηναϊκό.