ΝΠΣ Βόλος-Παναθηναϊκός: Πετάει φωτιές ο Καμπετσής και 1-0 το «τριφύλλι» (video+photos)

Βόλος-Παναθηναϊκός: Ο Αργύρης Καμπετσής σκόραρε σε τρίτο σερί ματς και το «τριφύλλι» προηγείται 1-0 στο Πανθεσσαλικό.

Ο Παναθηναϊκός ζορίστηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, εξαιτίας του Καμπετσή.

Ο νεαρός επιθετικός στο 42' σκόραρε, σημείωσε γκολ για τρίτο σερί ματς κι έδωσε το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό κόντρα στον Βόλο.

Σε σέντρα του Σάντσες, ο Κλέιμαν απέκρουσε την κεφαλιά του Μαουρίσιο και στη συνέχεια ο Καμπετσής από το ύψος του πέναλτι σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Γκρίλιο και κατέληξε στα δίχτυα!

Δείτε το γκολ

Στο επόμενο λεπτό από ωραία ενέργεια του Φερράρι, ο Δουβίκας δεν βρήκε τη μπάλα και κυρίως ο Μαρτίνες με κεφαλιά ψαράκι σε άδεια εστία!