Ατρόμητος-Ολυμπιακός: Γκολ με... VAR ο Μπρούμα, χαμός πριν το ημίχρονο (photos)

Ατρόμητος - Ολυμπιακός: Ο Μπρούμα σκόραρε λίγο πριν το ημίχρονο, διαμαρτυρίες για φάουλ και... πέναλτι από τους γηπεδούχους.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να σκοράρει λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι. Στο 45+1 ο Μπρούμα έγραψε το 1-0 προλαβαίνοντας τους Στρούγγη-Μπρούμα.

Από πλευράς Ατρομήτου υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για φάουλ του ερυθρολευκου παίκτη πριν στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Ειδικότερα για σπρώξιμο, που φάνηκε πως πράγματι υπήρξε, στον Στρούγγη.

Η φάση ελέχθηκε στο VAR με το διαιτητή εντέλει να δείχνει... σέντρα γεγονός που προκάλεσε οργή στον Ατρόμητο που «φωνάζει» και για ένα πέναλτι που δε δόθηκε.

Οι Περιστεριώτες μάλιστα είχαν μάλιστα διάλογο με τους διαιτητές του αγώνες και για τις δύο επίμαχες φάσεις.