Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης: Διπλό χτύπημα από Χασάν και «ερυθρόλευκο» προβάδισμα (videos+photos)

Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης: Δείτε πως ο Χασάν με δυο γκολ έκανε το 2-0 για την ομάδα του

Αρχικά στο 70ο λεπτό ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ, ο Εμβιλά έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Βιτλή.

Ο Χασάν επωφελήθηκε, έκανε το κοντινό συρτό σουτ, η μπάλα στα δίχτυα. Ο Παπαπέτρου πήγε στο VAR, για να διαπιστώσει αν ο Χασάν έσπρωξε και έκανε επιθετικό φάουλ στον Λισγάρα μετρώντας τελικά το γκολ για το 1-0 του Ολυμπιακού.

Δυο λεπτά αργότερα ο Μασούρας έκανε το γύρισμα από αριστερά και ο Χασάν με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Βέρχουλστ να διώξει για το 2-0 των γηπεδούχων.