ΠΑΟΚ: Στον Βόλο χωρίς τον… πρωταγωνιστή του (photos)

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε πέρσι δύο νίκες επί του Βόλου. Σημείωσε τρία γκολ, στα οποία είχε συμμετοχή ο Λημνιός, ο οποίος απουσιάζει στη σημερινή αναμέτρηση.

Ο Δημήτρης Λημνιός είναι πλέον κάτοικος Κολωνίας. Ο 22χρονος εξτρέμ ασφαλώς θα έχει το μυαλό του στο σημερινό εκτός έδρας ματς με την Αρμίνια Μπίλεφελντ.

Δύο ώρες πριν τη κόντρα του ΠΑΟΚ στον Βόλο, με την τοπική ομάδα. Ο «Δικέφαλος» θ’ αντιμετωπίσει για τρίτη φορά τον Βόλο και την περασμένη σεζόν είχε το απόλυτο. Δύο νίκες. Η πρώτη εκτός έδρας με 2-0, η δεύτερη με 1-0 στην Τούμπα.

Θα πει κάποιος τι κοινό έχει ο Λημνιός με τον Βόλο τώρα που έφυγε. Το ματς στον Βόλο διεξήχθη πέρσι ανήμερα του Αγίου Δημητρίου. Της ονομαστικής του εορτής. Ο Λημνιός άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο και κέρδισε το πέναλτι για το 0-2. Στο πέναλτι ευστόχησε ένας άλλος Δημήτρης, ο Πέλκας. Ο ΠΑΟΚ εκείνη την περίοδο ήταν στην κορυφή και υπήρχαν χαμόγελα, σε σχέση με το πώς τελείωσε τη σεζόν.

ΕΕΑ…

Το δεύτερο ματς έγινε στις 27 Ιανουαρίου στην Τούμπα. Με την έναρξη του ματς έγινε γνωστή η απόφαση της ΕΕΑ γι’ ανάκληση του πιστοποιητικού συμμετοχής. Για τη γνωστή υπόθεση με την Ξάνθη. Η Τούμπα έβραζε, ο ΠΑΟΚ ήταν κακός, αλλά ο Λημνιός κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε εύστοχα ο Βιειρίνια και ξεκλείδωσε τον Βόλο, με τελικό αποτέλεσμα το 1-0. Δύο νίκες με τρία γκολ υπέρ για τον ΠΑΟΚ, ένα τέρμα ο Λημνιός και δύο κερδισμένα πέναλτι. Σήμερα ο πρωταγωνιστής, αυτών των δύο αναμετρήσεων θα είναι εκατοντάδες χιλιόμετρα μακριά.