ΑΕΚ: Η μεγάλη απόκρουση του Τσιντώτα (video)

Δείτε μέσα από την παρακάμερα του αγώνα την μεγάλη απόκρουση του τερματοφύλακα της ΑΕΚ στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης

Τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια με τον Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο της πέτυχε η ΑΕΚ απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης (2-1), το βράδυ της Τετάρτης στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα μας κατάφερε να πετύχει από ένα γρήγορο γκολ σε κάθε ημίχρονο, με τον Πέτρο Μάνταλο στο 6’ να εκτελεί εύστοχα πέναλτι που κέρδισε ο Νέλσον Ολιβέιρα και τον Μάρκο Λιβάια να σκοράρει στο 46’ έπειτα από ασίστ του –Cosmote MVP- Παουλίνιο Μότα.

Ένα γκολ του Λουίς Φερνάντεθ στο 78’ έβαλε τον Αστέρα ξανά στο παιχνίδι, ενώ ο ίδιος παίκτης απείλησε εκ νέου με καρφωτή κεφαλιά μέσα από την περιοχή στο 87’, όμως ο Παναγιώτης Τσιντώτας, που είχε μπει στο ματς πέντε λεπτά νωρίτερα λόγω τραυματισμού του Βασίλη Μπάρκα, πραγματοποίησε μια απίστευτη απόκρουση που κράτησε το σκορ στο 2-1 και τον μετέτρεψε σε πρόσωπο του αγώνα.

Η κάμερα του AEK TV ήταν στο ΟΑΚΑ και κατέγραψε όλα τα παρασκήνια της αναμέτρησης…

AEK F.C. - Η βραδιά του Τσιντώτα!

Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι