Φιλική ισοπαλία (2-2) για ΟΦΗ και Εργοτέλη (photos)

Εργοτέλης και ΟΦΗ μοιράστηκαν γκολ και εντυπώσεις στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Ισόπαλοι 2-2 αναδείχτηκαν Εργοτέλης και ΟΦΗ, σε φιλική αναμέτρηση στο Παγκρήτιο Στάδιο. Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο, με τους «ασπρόμαυρους» να κυριαρχούν στο πρώτο ημίχρονο και τους «κιτρινόμαυρους» να βελτιώνονται στο δεύτερο μέρος.

Ο ΟΦΗ ξεκίνησε δυνατά στο παιχνίδι και στο 14’ είχε δοκάρι με τον Ναμπί και έχασε κι άλλες ευκαιρίες. Στο 30’ ο Ναμπί άνοιξε το σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Μάνος με δυνατό σουτ «έγραψε» το 0-2. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου συνέχισε να πιέζει, αλλά στο 59’ ο Εργοτέλης μείωσε στο 69’ με προβολή του Μανουσάκη, ύστερα από γύρισμα του Μπαράτα.

Το γκολ αυτό αφύπνισε τους παίκτες του Παπαβασιλείου, που πίεσαν. Στο 77’ ο Εργοτέλης κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μαρινάκη και ο Ροβίδης ισοφάρισε από την άσπρη βούλα για το τελικό 2-2.

Εργοτέλης: Καλογεράκης (60’ Κατσιμήτρος), Προβυδάκης, Μποτέ (83’ Οικονόμου), Μπάτζιος (46' Πέιος), Ντομινίκ, Μπρους (80’ Κατσούρι), Μπουρσέλης (46' Καντίνα), Γροντής (46' Μπουτσάκης), Μπαράτα, Έφορντ (85’ Αζίζι), Μανουσάκης (69’ Ροβίθης).

ΟΦΗ: Σωτηρίου (66’ Δερμιτζάκης), Μαρινάκης, Νάστος (66’ Μπράουν), Γιαννούλης, Κοροβέσης (66’ Δεληγιαννίδης), Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (46’ Βαζ), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος (66’ Φιγκεϊρέντο).