Άρης: Φιλική νίκη στον Εύοσμο (photos)

Ο Άρης ξεμούδιασε κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα.

Δυναμικά ξεκίνησε το φιλικό παιχνίδι με τον Αγροτικό Αστέρα ο Άρης, αφού κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Κουκ, του οπαδού που έφυγε από τη ζωή. Ο Σάββας Παντελίδης παρέταξε ενδεκάδα με παίκτες που έπαιξαν λίγο ή καθόλου απέναντι στη Μόλντε, ενώ βασικός ξεκίνησε ο Γκάμα.

Μόλις στο 2’ ο Κωνσταντινίδης σέντραρε από τα δεξιά και ο Τόνσο με κεφαλιά πέτυχε το 0-1. Στο 13’ ο Γιουνές είχε δοκάρι, ενώ ο Άρης έχασε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος, με τους «κίτρινους» να πιέζουν την άμυνα του Αγροτικού Αστέρα και να χάνουν ευκαιρίες, κυρίως με τους Γιουνές και Τόνσο. Στο 81’ ο Σόουζα κέρδισε το πέναλτι και ο Τόνσο ευστόχησε για το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ.

Άρης (Σάββας Παντελίδης): Έμαν (82΄Τσιλιγγίρης), Τσαγκαλίδης, Κωνσταντίνιδης (75΄Κατσουλίδης), Σόουζα (86΄Σεκέρτζης), Μπαγκαλιάννης, Μπάσα (60΄Μπακούτσης), Ντουάρτε (77΄Μαρμαρίδης), Μαρτίνες (60′ Κριμιζάς), Γκάμα (82΄Καλαϊτζής), Τόνσο (86΄Μπαλικτσής), Γιουνές.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!