Το πρόγραμμα της Super League 2015-16
SHARE

Το πρόγραμμα της Super League 2015-16

Διεξήχθη η κλήρωση του πρωταθλήματος Super League 2015-16 και το Onsports σας παρουσιάζει αναλυτικά το πρόγραμμα.

Η σέντρα έχει οριστεί στις 22-23 Αυγούστου και το τέλος του πρώτου γύρου έχει προγραμματιστεί για τις 19 Δεκεμβρίου 2015. Ο δεύτερος γύρος θα ξεκινήσει στις 2 Ιανουαρίου 2016 και θα ολοκληρωθεί στις 17 Απριλίου 2016, σύμφωνα με τον αρχικό σχεδιασμό της Super League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα…

Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 2 ΠΑΣ Γιάννινα
3 Πανθρακικός 16 Αστέρας Τρίπολης
4 ΠΑΟΚ 15 Skoda Ξάνθη
5 Παναιτωλικός 14 Παναθηναϊκός
6 ΑΕΚ 13 Πλατανιάς
7 Καλλονή 12 Ηρακλής
8 Ατρόμητος 11 Ομάδα Α
10 Ολυμπιακός 9 Πανιώνιος
       
       
  -  2η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
3 Πανθρακικός 1 Ομάδα Β
2 ΠΑΣ Γιάννινα 4 ΠΑΟΚ
16 Αστέρας Τρίπολης 5 Παναιτωλικός
15 Skoda Ξάνθη 6 ΑΕΚ
14 Παναθηναϊκός 7 Καλλονή
13 Πλατανιάς 8 Ατρόμητος
12 Ηρακλής 9 Πανιώνιος
11 Ομάδα Α 10 Ολυμπιακός
       
       
  -  3η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 4 ΠΑΟΚ
5 Παναιτωλικός 3 Πανθρακικός
6 ΑΕΚ 2 ΠΑΣ Γιάννινα
7 Καλλονή 16 Αστέρας Τρίπολης
8 Ατρόμητος 15 Skoda Ξάνθη
9 Πανιώνιος 14 Παναθηναϊκός
10 Ολυμπιακός 13 Πλατανιάς
12 Ηρακλής 11 Ομάδα Α
       
       
  -  4η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
5 Παναιτωλικός 1 Ομάδα Β
4 ΠΑΟΚ 6 ΑΕΚ
3 Πανθρακικός 7 Καλλονή
2 ΠΑΣ Γιάννινα 8 Ατρόμητος
16 Αστέρας Τρίπολης 9 Πανιώνιος
15 Skoda Ξάνθη 10 Ολυμπιακός
14 Παναθηναϊκός 11 Ομάδα Α
13 Πλατανιάς 12 Ηρακλής
       
       
  -  5η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 6 ΑΕΚ
7 Καλλονή 5 Παναιτωλικός
8 Ατρόμητος 4 ΠΑΟΚ
9 Πανιώνιος 3 Πανθρακικός
10 Ολυμπιακός 2 ΠΑΣ Γιάννινα
11 Ομάδα Α 16 Αστέρας Τρίπολης
12 Ηρακλής 15 Skoda Ξάνθη
14 Παναθηναϊκός 13 Πλατανιάς
       
       
  -  6η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
7 Καλλονή 1 Ομάδα Β
6 ΑΕΚ 8 Ατρόμητος
5 Παναιτωλικός 9 Πανιώνιος
4 ΠΑΟΚ 10 Ολυμπιακός
3 Πανθρακικός 11 Ομάδα Α
2 ΠΑΣ Γιάννινα 12 Ηρακλής
16 Αστέρας Τρίπολης 13 Πλατανιάς
15 Skoda Ξάνθη 14 Παναθηναϊκός
       
       
  -  7η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 8 Ατρόμητος
9 Πανιώνιος 7 Καλλονή
10 Ολυμπιακός 6 ΑΕΚ
11 Ομάδα Α 5 Παναιτωλικός
12 Ηρακλής 4 ΠΑΟΚ
13 Πλατανιάς 3 Πανθρακικός
14 Παναθηναϊκός 2 ΠΑΣ Γιάννινα
16 Αστέρας Τρίπολης 15 Skoda Ξάνθη
       
       
  -  8η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
9 Πανιώνιος 1 Ομάδα Β
8 Ατρόμητος 10 Ολυμπιακός
7 Καλλονή 11 Ομάδα Α
6 ΑΕΚ 12 Ηρακλής
5 Παναιτωλικός 13 Πλατανιάς
4 ΠΑΟΚ 14 Παναθηναϊκός
3 Πανθρακικός 15 Skoda Ξάνθη
2 ΠΑΣ Γιάννινα 16 Αστέρας Τρίπολης
       
       
  -  9η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 10 Ολυμπιακός
11 Ομάδα Α 9 Πανιώνιος
12 Ηρακλής 8 Ατρόμητος
13 Πλατανιάς 7 Καλλονή
14 Παναθηναϊκός 6 ΑΕΚ
15 Skoda Ξάνθη 5 Παναιτωλικός
16 Αστέρας Τρίπολης 4 ΠΑΟΚ
2 ΠΑΣ Γιάννινα 3 Πανθρακικός
       
       
  -  10η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
11 Ομάδα Α 1 Ομάδα Β
10 Ολυμπιακός 12 Ηρακλής
9 Πανιώνιος 13 Πλατανιάς
8 Ατρόμητος 14 Παναθηναϊκός
7 Καλλονή 13 Πλατανιάς
6 ΑΕΚ 16 Αστέρας Τρίπολης
5 Παναιτωλικός 2 ΠΑΣ Γιάννινα
4 ΠΑΟΚ 3 Πανθρακικός
       
       
  -  11η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 12 Ηρακλής
13 Πλατανιάς 11 Ομάδα Α
14 Παναθηναϊκός 10 Ολυμπιακός
15 Skoda Ξάνθη 9 Πανιώνιος
16 Αστέρας Τρίπολης 8 Ατρόμητος
2 ΠΑΣ Γιάννινα 7 Καλλονή
3 Πανθρακικός 6 ΑΕΚ
4 ΠΑΟΚ 5 Παναιτωλικός
       
       
  -  12η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
13 Πλατανιάς 1 Ομάδα Β
12 Ηρακλής 14 Παναθηναϊκός
11 Ομάδα Α 15 Skoda Ξάνθη
10 Ολυμπιακός 16 Αστέρας Τρίπολης
9 Πανιώνιος 2 ΠΑΣ Γιάννινα
8 Ατρόμητος 3 Πανθρακικός
7 Καλλονή 4 ΠΑΟΚ
6 ΑΕΚ 5 Παναιτωλικός
       
       
  -  13η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 14 Παναθηναϊκός
15 Skoda Ξάνθη 13 Πλατανιάς
16 Αστέρας Τρίπολης 12 Ηρακλής
2 ΠΑΣ Γιάννινα 11 Ομάδα Α
3 Πανθρακικός 10 Ολυμπιακός
4 ΠΑΟΚ 9 Πανιώνιος
5 Παναιτωλικός 8 Ατρόμητος
6 ΑΕΚ 7 Καλλονή
       
       
  -  14η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
15 Skoda Ξάνθη 1 Ομάδα Β
14 Παναθηναϊκός 16 Αστέρας Τρίπολης
13 Πλατανιάς 2 ΠΑΣ Γιάννινα
12 Ηρακλής 3 Πανθρακικός
11 Ομάδα Α 4 ΠΑΟΚ
10 Ολυμπιακός 5 Παναιτωλικός
9 Πανιώνιος 6 ΑΕΚ
8 Ατρόμητος 7 Καλλονή
       
       
  -  15η  αγωνιστική
Α/Α ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ (1) Α/Α ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ (2)
1 Ομάδα Β 16 Αστέρας Τρίπολης
2 ΠΑΣ Γιάννινα 15 Skoda Ξάνθη
3 Πανθρακικός 14 Παναθηναϊκός
4 ΠΑΟΚ 13 Πλατανιάς
5 Παναιτωλικός 12 Ηρακλής
6 ΑΕΚ 11 Ομάδα Α
7 Καλλονή 10 Ολυμπιακός
8 Ατρόμητος 9 Πανιώνιος
Παίζουμε μπαλίτσα και στο Instagram. Ακολούθησέ μας!

Χιμένεθ: «Η καλύτερη φετινή ΑΕΚ – Ας έρθει πίσω ο Βράνιες»
Χιμένεθ: «Η καλύτερη φετινή ΑΕΚ – Ας έρθει πίσω ο Βράνιες»
Ρέγιες: «Θα κουβαλάω το σήμα της Ρεάλ όλη τη ζωή μου» (photos)
Ρέγιες: «Θα κουβαλάω το σήμα της Ρεάλ όλη τη ζωή μου» (photos)
Τα πούλια στον αέρα!
Τα πούλια στον αέρα!
Σαρώνει η φανέλα του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο NBA (photo)
Σαρώνει η φανέλα του Γιάννη Αντετοκούνμπο στο NBA (photo)

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies