Τζημόπουλος: «Ήμασταν άτυχοι»

Το πρόβλημα του ΠΑΣ την τρέχουσα σεζόν εστιάζεται στα εκτός έδρας ματς σύμφωνα με τον 29χρονο μέσο

Παρά τις πολλές ευκαιρίες που έκανε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα στάθηκε άτυχος απέναντι στον Πανθρακικό κι έμεινε στο 1-1, σύμφωνα με τον Θέμη Τζημόπουλο.

Ο 29χρονος μέσος των Ηπειρωτών μιλώντας στη NOVA μετά το τέλος του αγώνα δήλωσε χαρακτηριστικά: «Δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε στο ματς και ο Πανθρακικός κατάφερε να προηγηθεί. Δεν δημιουργήσαμε ούτε μία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο θα μπορούσαμε να πετύχουμε κι άλλα γκολ αλλά ήμασταν άτυχοι. Κάπως έτσι ήταν και στην Τούμπα το παιχνίδι, χωρίς ιδιαίτερη φάση ο ΠΑΟΚ πήρε το παιχνίδι. Στο δεύτερο μέρος τα παιδιά έδωσαν και την ψυχή τους αλλά δεν μπορέσαμε. Συνεχίζουμε. Κάνουμε μια κοιλιά, πλέον αντιμετωπίζουμε τον Ολυμπιακό, δύσκολο παιχνίδι αλλά θα δώσουμε τα πάντα. Οι εμφανίσεις στην έδρα μας δεν είναι κακές αλλά δεν μετουσιώνονται σε αποτέλεσμα. Το πρόβλημα φέτος πάντως το έχουμε εκτός έδρας».