Άρης: Φιλικό με... απώλειες

Η ατυχία των τραυματισμών δεν λέει να εγκαταλείψει τον Άρη, καθώς ο Σούλης Παπαδόπουλος είδε δύο παίκτες του να αποχωρούν τραυματίες από το φιλικό με την Κ20.

Οι «κίτρινοι» επικράτησαν 2-0 της ομάδας Νέων, όμως οι Νίκου Αγγελούδης και Άντι Ρένια αποχώρησαν τραυματίας. Ο πρώτος άνοιξε το σκορ στο 33’ και τραυματίστηκε σε μια διεκδίκηση της μπάλας λίγα λεπτά μετά. Αν και προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, τελικά δεν μπόρεσε και έγινε αλλαγή. Ο Ρένια τραυματίστηκε σε μια φάση στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς σε μια απότομη πτώση του, του βγήκε ο ώμος. Μετά και από αυτό το συμβάν, διακόπηκε το φιλικό, για να μην υπάρξουν κι άλλες απώλειες.

Η πρώτη εκτίμηση για τον Αγγελούδη είναι πως υπέστη διάστρεμμα, ενώ ο Ρένια μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, προκειμένου να υποβληθεί σε εξετάσεις.

Αξίζει να σημειωθεί πως το δεύτερο γκολ το πέτυχε ο Σουνάς στο 43’.  Ο Σούλης Παπαδόπουλος δεν χρησιμοποίησε στο φιλικό  τους Αγκάνθο, Παπαστεριανό Παπαζαχαρία, τους διεθνείς Διούδη, Γιαννιώτα, Διαμαντάκο και τους τραυματίες Ψυχογιό, Γιαννίτση και Ηρακλή.

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα
Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ