ΟΦΗ: Ανεβαίνει ο Σαρ

Σαφώς βελτιωμένος παρουσιάστηκε ο Μοχάμεντ Σαρ στο φιλικό του ΟΦΗ με την ομάδα Κ20 του συλλόγου, το απόγευμα της Δευτέρας (1/10).

Ο Σενεγαλέζος αμυντικός, ο οποίος αποτέλεσε το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα των «ασπρόμαυρων» αγωνίστηκε και στα 80 λεπτά του φιλικού που είχε προπονητικό χαρακτήρα, δείχνοντας πως… ανεβαίνει από πλευράς φυσικής κατάστασης.

Το φιλικό έγινε στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο και ολοκληρώθηκε με νίκη της πρώτης ομάδας με 1-0 χάρις σε τέρμα του Θωμά Καπουράνη στο 2’ ενώ ο Παναγιώτης Ζορμπάς «σημάδεψε» το δοκάρι στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Για τον ΟΦΗ αγωνίστηκαν οι: Γιαγκιόζης, Βάντο, Χατζηκοσμάς, Σαρ, Κουρδάκης, Ζορμπάς, Νύκταρης, Βιτώρος, Καπουράνης, Ροβίθης και Περογαμβράκης.

Από εκεί και πέρα, οι παίκτες που είχαν αγωνιστεί στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα με την Κέρκυρα έκαναν αποθεραπεία, ενώ ο Μιχάλης Αγριμάκης ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα με τον Σάκη Παγωμένο. Ατομικό ακολούθησαν και οι Ανδρέας Λαμπρόπουλος, Χρήστος Μπούρμπος και Γιώργος Βαλεριάνος.

Πηγή φωτογραφίας: Cretesports