Ισόπαλος (1-1) με Νέα Σαλαμίνα ο Πανθρακικός

Σε φιλικό ματς στα Πηγάδια ο Πανθρακικός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα.

Η ομάδα της Κομοτηνής στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας δεν μπόρεσε να επικρατήσει. Αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 στα Πηγάδια με τη Νέα Σαλαμίνα, αλλά έδειξε βελτιωμένη σε σχέση με τα προηγούμενα ματς.

Οι Ακρίτες προηγήθηκαν στο 6' με τον Χρήστο Μίνγκα και δέχτηκαν την ισοφάριση στο 88' από τον Γκρέι.

Ο Πανθρακικός είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε έπειτα από ωραία προσπάθεια του Κυβελίδη και γκολ του Μίνγκα, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο έχασε ευκαιρία με τον Μπαϊκαρά και ισοφαρίστηκε με εκτέλεση φάουλ του Γκρέι.

Πανθρακικός: Κουτσόπουλος, Στάθης, Χρήστου, Σαρακατσάνος, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Λαδάκης, Βίκτορ, Λουσέρο, Μίνγκας, Κυβελίδης. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι Αντίλοβιτς, Σκλιοπίδης, Σαρακατσάνος, Μελίσσης, Χρήστου,Βοσνακίδης, Καθάριος , Μουνάφο, Μπαικαρά, Μιχαλόπουλος,Μοσχάκης, Κοντογουλίδης, Κωνσταντινίδης, Γωνιάδης

BCL: Το σήκωσε η Μάλαγα