Super League 2: Τεράστια ανατροπή ο Ιωνικός – Νίκησε ο Παναθηναϊκός Β’, ήττα για την ΑΕΚ Β’
EUROKINISSI

Super League 2: Απίθανη ανατροπή από τον Ιωνικό, ο οποίος νίκησε 3-2 την Καλαμάτα, σε ένα ματς, όπου βρέθηκε να χάνει 0-2 κι έπαιζε με δέκα παίκτες από το 71ο λεπτό!

Η ομάδα της Νίκαιας βρέθηκε πίσω με δύο τέρματα από το 24ο λεπτό, μετά τα γκολ των Ακόστα (14’) και Τάτο (24’).

Ο Ντάουντα μείωσε στο 36’, ενώ ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 50ο λεπτό. Το «χρυσό» τέρμα της ολικής ανατροπής ήρθε από τον Σαλαζάρ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η ανατροπή του Ιωνικού γίνεται ακόμα πιο εντυπωσιακή, αν αναλογιστεί κανείς ότι έπαιζε με δέκα από το 71’. Με το «τρίποντο» που πήρε πλησίασε στο -2 από την κορυφή, όπου βρίσκονται τα Χανιά κι η Καλαμάτα.

Στις νίκες επέστρεψε ο Παναθηναϊκός Β’, ο οποίος νίκησε 1-0 το Αιγάλεω, χάρη σε τέρμα του Τουρκοχωρίτη από το 11ο λεπτό. Η Νίκη Βόλου πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της, καθώς επικράτησε 3-0 της ΑΕΚ Β’, έχοντας σκόρερ τους Ριμπέιρο (65’), Μιράντα (77’) και Κάσσο (87’).

Η ΑΕΛ νίκησε 2-0 στην Κοζάνη, σε έναν αγώνα που ξεκίνησε με καθυστέρηση, καθώς κατά τη διάρκεια του «ζεστάματος», ο προπονητής τερματοφυλάκων της Λάρισας, Παναγιώτης Νάσης υπέστη καρδιακό επεισόδιο και κατέρρευσε στον αγωνιστικό χώρο. Ευτυχώς, οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι διέφυγε τον κίνδυνο.

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.

*Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).

12. Ολυμπιακός Β΄ -1

*Στην ΠΑΕ Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β΄ έχουν αφαιρεθεί 10 βαθμοί σύμφωνα με τις αποφάσεις 56/2023 και 73/2023 του Π.Μ.Π.Ο της SL2 και 21/2023 και 27/2023 της Επιτροπής Εφέσεων της Ε.Π.Ο.

Παναθηναϊκός: «Έκλεισε» το… σπίτι της Μακάμπι στο Βελιγράδι και τώρα έχει ΟΑΚΑ
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Live ο ημιτελικός του Europa Conference League
Rally Acropolis: Σημαντικά διαφοροποιημένο - Εκκίνηση από Λαμία, αυτές είναι οι Ειδικές Διαδρομές
Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα 92-58: Έβγαλε αντίδραση, πάει σε τελικό πρόκρισης στην Ισπανία