Super League 2: Φρένο της Δόξας στον Εργοτέλη (video)

Η Δόξα Δράμας επικράτησε 1-0 του Εργοτέλη, βάζοντας τέλος στο νικηφόρο του σερί.

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Δόξα Δράμας, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής, επικρατώντας 1-0 του Εργοτέλη. Οι «κιτρινόμαυροι» παρέμειναν στην πρώτη θέση, ενώ οι «μαυραετοί» έφτασαν τους 11 βαθμούς.

Ο Εργοτέλης ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες, αλλά ο Στεφανάκος έκανε εκπληκτικές επεμβάσεις. Στο 45’ όμως ο Μενσά εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες και με άπιαστο σουτ πέτυχε το 1-0 για τη Δόξα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Κρητικοί πίεζαν για την ισοφάριση, αλλά δεν μπορούσαν να βρουν δίχτυα. Μάλιστα στο 76’ το σουτ του Μανουσάκη το απέκρουσε ο Στεφανάκος με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού. Η Δόξα άντεξε την πίεση και πήρε μια σημαντική νίκη.

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα