«Δίνουμε ιερό αγώνα»

Στην φάση του 10’ στάθηκε ο τεχνικός του Αγροτικού Αστέρα, Περικλής Αμανατίδης, σε ό,τι αφορά το ματς με τα Τρίκαλα (0-0).

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Ευόσμου, στο συγκεκριμένο λεπτό, ζήτησε την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Σαρακατσάνου.

«Ο παίκτης των Τρικάλων έπρεπε να αποβληθεί γιατί εμπόδισε τον δικό μας ενώ ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Αν τα Τρίκαλα έπαιζαν με παίκτη λιγότερο για 80 λεπτά ίσως το παιχνίδι να είχε άλλη εξέλιξη.

Εμείς προχωράμε, πρέπει να κερδίσουμε όλα τα παιχνίδια εντός και κάτι απ’ έξω αν θέλουμε να μείνουμε στην κατηγορία. Δίνουμε έναν ιερό αγώνα», ανέφερε ο έμπειρος προπονητής.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στο Βελιγράδι η αποστολή
Super League: Καμία κλήση για Αλμέιδα και το επεισόδιο μετά το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Οριστικό! «Κλείδωσε» για 25 Μαΐου - Σύμφωνη η UEFA
Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ έδωσε τετραήμερο ρεπό στους παίκτες λίγες ώρες μετά την ήττα από τον Άρη