Κόλλησε η Ζάκυνθος, 1-1 με τη Δόξα Κρανούλας

Δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης που θα την έφερναν πιο κοντά στο "κόλπο" της εξάδας η Ζάκυνθος, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Δόξα Κρανούλας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Football League 2.

H Ζάκυνθος ήταν ανώτερη σε γενικές γραμμές στο πρώτο ημίχρονο , είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, αν εξαιρέσουμε τη φάση του 27ου λεπτού με το δοκάρι αλλά και τη φάση του 29΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Γραμματικόπουλου, ωστόσο τους βαθμούς της νίκης τους στέρησε ο Γκοτζιάς με κεφαλιά στο 76', αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Α. Ζώης): Σαλαγιάννης, Νάσιος (68΄ Βασιλείου), Σωτήρης, Μόσχος (13΄ λ.τρ. Κλείτσας), Γκόλιας, Τσουμάνης, Χουχούμης (66΄Γκέκας), Ηλίας, Νάνος, Γκοτζιάς, Γιαννούσης

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ(Δ. Μαγκαφίνης): Παλιούρας, Στασινόπουλος Δ., Τσορμπατζίδης, Καρύδης, Τσολακούδης, Γκίκας, Γαβριηλίδης, Ψάρρης (46΄ Μενίκου), Χατζηβαλσάμης, Γιαλαμής (62΄ λ.τρ. Δημόπουλος), Κερμενίδης (58΄ Γραμματικόπουλος)

ΝΒΑ: Γλίτωσε τα χειρότερα ο Ντουράντ - Μένει εκτός για έναν μήνα
«Σφαλιάρα» για Φενέρ - Έχασε από τους τελευταίους!
Επεισόδια και συλλήψεις οπαδών στη Ριζούπολη - Κατασχέθηκαν τσεκούρια, μαχαίρια (photos)
Serie A: Με σκόρερ Ολιβέιρα και τρόπο Μουρίνιο, νίκησε η Ρόμα την Κάλιαρι (Videos+Photos)

Rapid test: Σε ποια σημεία θα πραγματοποιηθούν έλεγχοι από τον ΕΟΔΥ την Δευτέρα (17/1)

Ηλιούπολη: Επίθεση 50 ατόμων σε αστυνομικό – Του πήραν τον ασύρματο και… τον επέστρεψαν

Θεσσαλονίκη - Βιασμός 24χρονης: Ο εισαγγελέας ψάχνει για κύκλωμα μαστροπείας

Θρίλερ στη Θεσσαλονίκη: Η στιγμή που ακούγεται ο «περίεργος» ήχος τη νύχτα

Οργή της οικογένειας του Νόβακ Τζόκοβιτς: Σκανδαλώδης απόφαση, έχει να κάνει με πολιτικά συμφέροντα

Συγκέντρωση διαμαρτυρίας κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού στο κέντρο της Θεσσαλονίκης

Ευθύμιος Λέκκας στο Newsbomb.gr: Ο σεισμός έγινε στο ρήγμα της Ανατολίας

Αργυρούπολη: Κρίσιμες ώρες για την 40χρονη που ξυλοκόπησε ο σύντροφός της