Κόλλησε η Ζάκυνθος, 1-1 με τη Δόξα Κρανούλας

Δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης που θα την έφερναν πιο κοντά στο "κόλπο" της εξάδας η Ζάκυνθος, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Δόξα Κρανούλας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του Βορείου Ομίλου της Football League 2.

H Ζάκυνθος ήταν ανώτερη σε γενικές γραμμές στο πρώτο ημίχρονο , είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν απείλησε ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία, αν εξαιρέσουμε τη φάση του 27ου λεπτού με το δοκάρι αλλά και τη φάση του 29΄.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 63ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Γραμματικόπουλου, ωστόσο τους βαθμούς της νίκης τους στέρησε ο Γκοτζιάς με κεφαλιά στο 76', αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το τελικό.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ (Α. Ζώης): Σαλαγιάννης, Νάσιος (68΄ Βασιλείου), Σωτήρης, Μόσχος (13΄ λ.τρ. Κλείτσας), Γκόλιας, Τσουμάνης, Χουχούμης (66΄Γκέκας), Ηλίας, Νάνος, Γκοτζιάς, Γιαννούσης

ΑΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΣ(Δ. Μαγκαφίνης): Παλιούρας, Στασινόπουλος Δ., Τσορμπατζίδης, Καρύδης, Τσολακούδης, Γκίκας, Γαβριηλίδης, Ψάρρης (46΄ Μενίκου), Χατζηβαλσάμης, Γιαλαμής (62΄ λ.τρ. Δημόπουλος), Κερμενίδης (58΄ Γραμματικόπουλος)

Πανζουρλισμός στα αποδυτήρια – Συνθήματα από παίκτες και Αταμάν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Γιαννακόπουλος ανακοίνωσε τον Ναν
Champions League: Η Μπορούσια Ντόρτμουντ… ξέρανε την Παρί και πάει τελικό!