Μαραντάς: «Πολλά τα προβλήματα»

Στα εξωαγωνιστικά προβλήματα της Καβάλας στάθηκε ο τεχνικός του συλλόγου, Γιώργος Μαραντάς μετά την ήττ από τον Απόλλωνα.

Αναλυτικά τι είπε στη συνέντευξη Τύπου:

«Όπως ξέρετε η ομάδα της Καβάλας περνάει δύσκολες στιγμές και εμείς προσπαθούμε μέσα από τις προπονήσεις και απ’ τα παιχνίδια που δίνουμε να αφήνουμε τα προβλήματα πίσω. Σίγουρα είμαστε σε δύσκολη θέση μετά τις συνεχόμενες ήττες που γνωρίσαμε σε λίγες ημέρες.

Σήμερα η ομάδα μου ξεκίνησε αρκετά καλά σε αμυντικό επίπεδο το παιχνίδι ενώ δημιουργήσαμε και δυο τρεις ευκαιρίες για να παραβιάσουμε την αντίπαλη εστία. Όμως δεχτήκαμε ένα γκολ από μία ομάδα η οποία δικαιολογημένα βρίσκεται στη θέση που βρίσκεται. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε πολύ πιο καλά από τον αντίπαλό μας τόσο στον αμυντικό όσο και στον επιθετικό τομέα. Παρά το γεγονός ότι δεχτήκαμε μία ανόητη κόκκινη κάρτα, κάτι το οποίο συμβαίνει για 3η φορά φέτος οι παίκτες μας ανταποκρίθηκαν πάρα πολύ καλά στις απαιτήσεις του αγώνα, είχαμε δύο δοκάρια, σημαντικές κλασσικές ευκαιρίες αλλά δυστυχώς όταν πετύχαμε το γκολ της ισοφάρισης, στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-2. Εκεί θεωρώ ότι η ομάδα μας δεν αντέδρασε καθόλου καλά, αλλά ωστόσο μέχρι το τέλος συνεχίσαμε την προσπάθειά μας προκειμένου να φέρουμε το παιχνίδι στα ίσια.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές μας για την προσπάθεια που κατέβαλλαν τόσο για την καλή κυκλοφορία της μπάλας όσο και για τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αλλά και γενικότερα για το πάθος αλλά και για το καλό αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξαν. Πραγματικά τους αξίζουν συγχαρητήρια. Τέλος θέλω να τονίσω ότι μέσα από την καθημερινή δουλειά που γίνεται προσπαθούμε να ξεπεράσουμε τα προβλήματά μας και να συνεχίσουμε μέχρι το τέλος της σεζόν».

Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου