Κωφίδης: «Δίκαιη η ήττα αλλά…»

Ο Σάββας Κωφίδης χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη του Ολυμπιακού Βόλου απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, ωστόσο υποστήριξε πως η ομάδα του θα μπορούσε να πάρει το θετικό αποτέλεμα.

Την ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου γνώρισε η Αναγέννηση Γιαννιτσών με τον Σάββα Κωφίδη να υποστηρίζει πως η ομάδα του θα μπορούσε να πάρει κάτι θετικό: «Προσπαθήσαμε να είμαστε ανταγωνιστικοί, είχαμε καλή οργάνωση στην άμυνα και προσπαθήσαμε με αντεπιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο να σκοράρουμε. Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο είναι γεγονός πως είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ και θα μπορούσε να είχε σκοράρει.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι είχε την ίδια περίπου εικόνα, με τη διαφορά ότι ο Ολυμπιακός Βόλου θα μπορούσε να είχε σκοράρει πιο μπροστά. Δεχθήκαμε ένα γκολ που δεν έπρεπε να το δεχτούμε. Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε καλύτερο ρυθμό, αλλά για να γίνει αυτό, πρέπει να αλλάξουμε νοοτροπία για το καλό του ποδοσφαίρου. Θα ήταν καλύτερο και για τις δύο ομάδες, αν δεν υπήρχαν πολλά σφυρίγματα, τα οποία είχαν ως αποτέλεσμα να σπάει ο ρυθμός.

Δίκαια νίκησε ο Ολυμπιακός Βόλου. Στα τελευταία 7-8 λεπτά φοβήθηκε το παιχνίδι, εμείς παίζαμε ουσιαστικά με δέκα παίκτες, καθώς είχαμε τραυματισμένο παίκτη και δεν υπήρχαν άλλες αλλαγές. Αν είχαμε καθαρό μυαλό, θα μπορούσαμε να σκοράρουμε. Αλλά ξαναλέω, το αποτέλεσμα είναι δίκαιο.

Ο Λαμπάκης πήγε στο νοσοκομείο, γιατί έχει κάποιο πρόβλημα στα πλευρά. Είχαμε που είχαμε προβλήματα, ελπίζω να μην προστεθεί ακόμη ένα».

ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ