Χορταστική ισοπαλία στην Κρανούλα, 2-2 με Βατανιακό

Εντυπωσιακό παιχνίδι έγινε στην Κρανούλα, όπου η τοπική Δόξα αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τον Βατανιακό.

Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο δεύτερο μέρος και την ευκαιρία να πάρουν τη νίκη. Το παιχνίδι ξεκίνησε με γκολ, καθώς στην πρώτη επίθεση του αγώνα στο πρώτο λεπτό, ο Βασιλείου βρέθηκε στην περιοχή κι έκανε το 1-0 για τη Δόξα. Η απάντηση του Βατανιακού ήρθε άμεσα και στο 3’ ο Μωυσίδης ισοφάρισε σε 1-1.Στο 32’ ο Γκοτζιάς μετά από σέντρα του Νάκου, σημείωσε με πλασέ το 2-1. Στο 43’ μετά από σύγχυση της άμυνας της Δόξας, ο Τσαρτσαράς έκανε λάθος γύρισμα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδος του, ισοφαρίζοντας σε 2-2 για τον Βατανιακό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε και στο 77’ ο Γκέκας έχασε μοναδική ευκαιρία να σκοράρει, καθώς με ανάποδο ψαλίδι σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Σαλαγιάννης, Ηλίας, Τσαρτσάρας, Μόσχος, Καρπουζής, Παπαβασιλείου, Βασιλείου (85’ Χουχούμης), Τσουμάνης, Γκόλιας (90’ Μπάγιας), Γκοτζιάς, Νάνος (68’ Γκέκας)

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Ίτσιος, Συμπεθέρης, Τσινεσίδης (46’ Λαγδάρης), Γιαλαμίδης, Γιαπιτζής, Βέργος, Τσιώμης (84’ Σιδηρόπουλος), Κυπαρίσσης, Ποτουρίδης, Μωυσίδης (71’ Γκίκα), Μπουζούκης

Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)