Ισοπαλία (1-1) δοκιμών στη Φυλή

Θρασύβουλος και ΑΕΛ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους δύο προπονητές να δίνουν χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς.

Ο Θρασύβουλος είχε πετύχει τον στόχο της παραμονής την Κυριακή (13/05) στην Κατερίνη. Η ΑΕΛ είχε μείνει… εκτός στόχων εδώ και αρκετό καιρό. Κατά συνέπεια το μεταξύ τους ματς που έριξε την αυλαία της 32ης αγωνιστικής δεν είχε το παραμικρό βαθμολογικό ενδιαφέρον και έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές να δώσουν ευκαιρίες σε νεαρούς, βλέποντας την επόμενη μέρα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι μοναδικές άξιες λόγου φάσεις ήταν το χαμένο τετ α τετ του Μούτσα και το γκολ του Ντακόλ στο 22’. Ο Βλάχος έκανε το 1-2 με τον Ζουμπουλάκη, ο δεύτερος σέντραρε για τον Βραζιλιάνο και ο τελευταίος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός ανέβηκε και το 68’ οι Θεσσαλοί έφεραν το ματς στο ίσα με τον νεαρό Τσιάρα, που ευνοήθηκε από τις κόντρες και βρήκε στόχο με δυνατό σουτ. Σημειώνεται ότι στο 79’ αποβλήθηκε ο Ψωμάς της ΑΕΛ έπειτα από υπόδειξη του πρώτου βοηθού…

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Μητσέας, Ζουμπουλάκης, Παγώνης, Βασιλείου (56’ Ψιάνος), Σύρος, Μπεγκόνια, Σκόνδρας, Μουκίδης (72’ Νικολάου), Βλάχος (82’ Μανωλάς), Ντα Σίλβα, Ντακόλ.

ΑΕΛ: Σωτηρίου, Κολοβέτσιος, Ψωμάς, Παπαγεωργίου, Καρανίκας, Χατζής, Τσιάρας (78’ Φωτιάς), Βούζας, Γκρούμπιεσιτς (57’ Λαζιμάν), Μπλέντι (61’ Πλιάγκας), Χασομέρης.

ΕΠΟ: Ο Μάκης Γκαγκάτσης ανακοίνωσε την υποψηφιότητά του για τις εκλογές