«Κόλλησαν» στο μηδέν Κρανούλα και ΑΕΠ Ηρακλής

Στο 0-0 έμειναν Δόξα και ΑΕ Ποντίων Ηρακλής στην Κρανούλα κι αν κάποιος δικαιούται να αισθάνεται δυσαρεστημένος από το αποτέλεσμα αυτός δεν είναι άλλος από την ομάδα της Ηπείρου.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με πολλές αλλαγές συγκριτικά με το ματς κόντρα στον Τηλυκράτη, γεγονός που δημιούργησε απορίες και ο μόνος που ουσιαστικά επέπλευσε από το ναυάγιο ήταν ο τερματοφύλακας Κελπέκης.

Το παιχνίδι ήταν κακό και οι αξιόλογες φάσεις ελάχιστες.

Ξεχώρισε στο πρώτο μέρος η ευκαιρία του 23ου λεπτού, όταν το σουτ του Γήττα πέρασε μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κελπέκη.

Στο 80ό λεπτό το σουτ του Παπά απέκρουσε σωτήρια ο Κελπέκκης, ενώ στο 86’ και πάλι ο Κελπέκης πρόλαβε τους επιθετικούς της Κρανούλας σε σέντρα του Νάνου.

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Βασιλειάδης, Χατζηλιάδης, Κάκαβος (69΄ Τασιούλας), Διαμαντής, Βαρτζιώτης, Ρόβας, Κρολ Ρ., Παππάς, Νικολάου (81΄ Νάνος), Γήττας, Γαϊδαρτζής (75΄ Κρολ Κ.).

ΑΕ ΠΟΝΤΙΩΝ ΗΡΑΚΛΗΣ: Κελπέκης, Σαββίδης (53΄Κυβρακίδης), Τριανταφυλλίδης, Νατσούρας, Λιόλιος, Ηλίας (83΄ Χιονίδης), Τροΐρης, Γεωργίου, Κωστάκης, Σαπάνης (54΄ Οικονόμου), Γκόγκας.

Φήμες για επανασύνδεση Τσιτσιπά και Μπαντόσα μετά από βίντεο στο Μόντε Κάρλο
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: «Ντύθηκε» στα χρώματα του τελικού και το Θησείο
ΠΑΟΚ: Έξαλλοι πανηγυρισμοί στο Βικελίδης - Πήρε «φωτιά» η Τούμπα για το 4ο Πρωτάθλημα! (pics)
Πρωταθλητής Ελλάδας ο ΠΑΟΚ: Η τελική βαθμολογία της Super League