Φιλική ματσάρα στον Βόλο!

Την ευκαιρία να παρακολουθήσουν γκολ και θέαμα είχαν όσοι βρέθηκαν στο «Παντελής Μαγουλάς», όπου η Νίκη Βόλου αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 σε φιλικό παιχνίδι με τον Πύρασο.

Η ομάδα του Αλέξη Αλεξίου στο πρώτο μέρος έδειξε καλά δείγματα γραφής, σημειώνοντας τρία τέρματα, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο οι πολλές αλλαγές που πραγματοποίησε ο έμπειρος προπονητής είχαν ως αποτέλεσμα να χάσει η ομάδα την ομοιογένεια της.

Η Νίκη αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να φέρει το ματς… τούμπα.

Αρχικά, ο Πουλάκος με ωραία κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια, με τον Πέτρα λίγο αργότερα να δίνει  το προβάδισμα στην ομάδα του, κάνοντας το 2-1.

Το τρίτο τέρμα για τον σύλλογο του Βόλου, σημείωσε ο Λουκίνας, μετά από πολύ ωραία προσωπική του ενέργεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αλεξίου έκανε… λίφτινγκ στην ενδεκάδα, θέλοντας να δει αγωνιζόμενους όλους τους ποδοσφαιριστές του.

Έτσι, ο Πύρασος μπόρεσε, αρχικά, να μειώσει σε 3-2 με τον Διαμάντη και τελικά ισοφάρισε με πέναλτι του Πετρίδη.

Νίκη Βόλου: Ψωμιάδης (46’ Βούρας), Στουρνάρας (72’ Παραλίκης), Κοντοχρήστος, Μκρτσιαν, Λαμπρόπουλος (46’ Παπατζίκος), Ριζογιάννης (47’ λ. τρ. Πεχλιβανόπουλος), Πετράς (46’ Βαγγέλη), Στεργίδης (52’ Αμπντουραχμάνι), Κυπτίου (55’ Βλάχος), Λουκίνας, Πουλάκος (46’ Σκούρτης).

Πύρασος: Γκιούργκης (46’ Κουτσιρίμπας), Τανάγιας, Κοντοβάς, Κυριάκος (65’ Σπύρου), Γκάγκας, Κόκκας, Αρσένος (29’ λ. τρ. Διαμάντης), Μπούτλας (81’ Ασλάνογλου), Ράπτης (72’ Αναστασίου), Πετρίδης, Τσάγγαρης (84’ Μπαλαμούτης).

*Την Τετάρτη (28/09) η Νίκη Βόλου υποδέχεται στο «Παντελής Μαγουλάς» τον Οικονόμο Τσαριτσάνης, σε μία δυνατή φιλική αναμέτρηση.