Θετικό «τεστ» για Οικονόμο

Φιλική νίκη με 2-1 πήρε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης στο εκτός έδρας παιχνίδι που έδωσε με την Κοζάνη.

Η ομάδα του Γιώργου Καλτέκη ήταν ανώτερη από τον αντίπαλο της και χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα έφτασε στην δίκαιη επικράτηση.

Ο Οικονόμος είχε την υπεροχή και στα 90 λεπτά, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο..

Αρχικά ο Μπλέντι στο 15’ άνοιξε το σκορ για τους νεοφώτιστους, με τον Βούλγαρη στο 59’ να γράφει το τελικό 2-1.

Το γκολ για τους γηπεδούχους, που ισοφάρισαν προσωρινά, σημείωσε ο Τοπάλλης στο 39’.

Οικονόμος: Νούσιας, Κορομπίλιας, Πούτας, Τσιανάκας, Οικονόμου, Ζόραν, Νικούλης, Καράμπελας, Μπαλής, Μπανούσης, Μπλέντι.

Αγωνίτηκαν και οι Καραγιάννης, Φλώρος, Λιλολάρι, Κέρι, Αγγελίνας, Μήσιος, Γασπαράτος, Κουλτσιάκης, Λιόλιος, Παπακωνσταντίνου, Βούλγαρης, Μαντζούνης.

Serie A: Ισοπαλία που δε βολεύει τη Ρόμα