Ξέσπαμα Διαγόρα με ηγέτη Φαμπίνιο

Οι «κυανέρυθροι» επικράτησαν 6-2 στη Λίνδο της ομάδας του Κλεόβουλου, με τον Βραζιλιάνο μέσο να ξεχωρίζει στο πρώτο ημίχρονο.

Βελτιωμένος σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά παρουσιάστηκε ο Διαγόρας στο φιλικό παιχνίδι του Σαββάτου (03/09) με τον Κλεόβουλο. Παρότι ο αντίπαλος ήταν αδύναμος (αγωνίζεται στο Β’ Τοπικό), οι «κυανέρυθροι» άφησαν καλές εντυπώσεις. Στο 40’ και το 45’ ο Φαμπίνιο σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ του αγώνα και στο 47’ ο Ράγιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το 0-4 έκανε ο Βουκαΐλοβιτς στο 69’ και ο Μασάδο στο 71’ μείωσε σε 1-4. Το 1-5 έκανε ο Επιφάνης στο 80’, το 1-6 ο Βουκαΐλοβιτς στο 85’ και το τελικό 2-6 διαμόρφωσε ο Πέρρος με εκτέλεση φάουλ από το κέντρο του γηπέδου συο 87’.

Στο δεύτερο ημίχρονο πολύ καλές εντυπώσεις άφησε ο Επιφάνης, ενώ το ανεπίσημο ντεμπούτο του με τον Διαγόρα έκανε ο αμυντικός Σπύρος Ματεντζίδης.

Κλεόβουλος: Ναούμ, Μουρίλο, Κακλαμάνος, Αναστασιάδης, Συμεωνίδης, Φραντζάκης, Πέρος, Μασάδο, Μάντσεφ, Παρησίδης, Ντιέγκο. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σαββαϊδης, Μαρκιού, Φ. Μπάκας, Η. Μπάκας, Κουίρης, Μιχαήλ, Λάμπης.

Διαγόρας: Πονηρός, Πουλόπουλος, Χατζηκοσμάς, Φαμπίνιο, Ράγιτς, Μαριεττάκης, Καρπαθάκης, Μπακάλης, Μουσταφίδης, Μπαούρης, Παπαδημητρίου. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μανωλάγκας, Μαλλιάκας, Λερογιάννης, Τσίτσης, Ρούσσος, Ματεντζίδης, Μουκαϊλοβιτς, Επιφάνης.

Τένις: Θρίαμβος της Σβιάτεκ στη Μαδρίτη - Λύγισε τη Σαμπαλένκα σε... μαραθώνιο τελικό!
Άστον Βίλα: Πιθανή η συμμετοχή Μαρτίνες και Τίλεμανς στη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό