Κύπρος: Στην κορυφή ΑΠΟΕΛ και Πάφος

Δύο γκολ του Τάσου Δώνη στην άνετη επικράτηση του ΑΠΟΕΛ κόντρα στην Δόξα – Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία.

Με νίκες συνέχισαν ΑΠΟΕΛ και Πάφος, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε εύκολα στην έδρα του της Δόξας με 5-0, ενώ η Πάφος πήρε τη νίκη στην έδρα της Νέας Σαλαμίνας με 2-0.

Να σημειωθεί πως στη νίκη του ΑΠΟΕΛ δύο γκολ πέτυχε ο Τάσος Δώνης. Ο Ελληνας άσος μπήκε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό και μέσα σε επτά λεπτά έστειλε δύο φορές την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα (70' και 77').

Αναλυτικά τ' αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος και η βαθμολογία:

Δόξα Κατωκοπιάς 1

Champions League: Η καρδιά της Ρεάλ Μαδρίτης δε λυγίζει - Επική πρόκριση στον τελικό!
Euroleague: Σπουδαίο "διπλό" και πρόκριση του Ολυμπιακού στο Final Four
ΑΕΚ: Απέκτησε την Σακραντζίγια
Χάντμπολ: Προβάδισμα πρόκρισης για την Εθνική Ελλάδας