Serie A: Έσωσαν το βαθμό της ισοπαλίας Αταλάντα και Τορίνο (Videos)

Serie A: Δύσκολη η επανέναρξη του Καμπιονάτο για Αταλάντα και Τορίνο, που αν και βρέθηκαν να χάνουν πήραν τελικά ισοπαλίες από Σπέτσια και Ελλάς Βερόνα αντίστοιχα.

Προβληματική εικόνα εμφάνισε η Αταλάντα στην επανέναρξη του Καμπιονάτο και στην πρώτη αναμέτρηση του 2023. Η ομάδα του Μπέργκαμο φιλοξενήθηκε στην έδρα της Σπέτσια για την 16η αγωνιστική. Εκεί ήρθε ισόπαλη 2-2, αν και βρέθηκε να χάνει με δύο τέρματα διαφορά.

Ο Γκιασί στο 8’ έκανε το 1-0 για τη Σπέτσια, με τον Ενζολά στο 31’ να διαμορφώνει το 2-0. Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Η Αταλάντα μείωσε με τον Χόιλουντ στο 77’, για να έρθει ο Πάσαλιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να σώσει την παρτίδα ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Έτσι η Αταλάντα ανέβηκε στους 28 βαθμούς, με τη Σπέτσια να μένει στους 14, χάνοντας την ευκαιρία να ξεφύγει κι άλλο απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Στο Τορίνο η ομώνυμη ομάδα φιλοξένησε την ουραγό Ελλάς Βερόνα. Παρ’ όλα αυτά, βρέθηκε να χάνει με το γκολ του Τζούριτς ακριβώς στο 45’. Η «Γκρανάτα» ισοφάρισε την αναμέτρηση στο 64’ με τον Μίραντσιουκ να είναι αυτός που έκανε το 1-1. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 22 βαθμούς στην 9η θέση, ενώ η Ελλάς Βερόνα με 6 παραμένει ουραγός και έχει δύσκολο έργο καθώς απέχει ήδη 8 απ’ τις θέσεις της σωτηρίας.

Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό