Κύπρος: Επεισόδια και εικόνες ντροπής στο ντέρμπι, θρίαμβος στο 94' για τον ΑΠΟΕΛ (video)

Ο ΑΠΟΕΛ νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα Λεμεσού στο ντέρμπι που σημαδεύτηκε από επεισόδια.

Με γκολ-πέναλτι του Μαρκίνιος στο 94ο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ «απέδρασε» με τεράστιο «διπλό» (1-0) από το «Τσίριο» της Λεμεσού απέναντι στον Απόλλωνα κι «έπιασε» στην 2η θέση τον Άρη, που έχει ματς λιγότερο (31/10 με την Δόξα).

Το ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος «σημαδεύτηκε» από τα επεισόδια που προκάλεσαν οι οπαδοί στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, με την αστυνομία να προχωρά σε τρεις συλλήψεις. Ο διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει τον αγώνα για περίπου 15 λεπτά στο δεύτερο μέρος.

Όπως ανακοίνωσαν οι αρχές, συνελήφθησαν δύο φίλαθλοι των γηπεδούχων κι ένας του ΑΠΟΕΛ, ο οποίος τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

Δείτε παρακάτω βίντεο από τα επεισόδια και τα highlights

Νωρίτερα η ΑΕΚ συνέτριψε στην έδρα της με 4-0 την Καρμιώτισσα με χατ τρικ του άλλοτε παίκτη του Παναθηναϊκού, Όμρι Άλτμαν (1΄, 18΄, 64΄πεν.).

Στις αναμετρήσεις της 9ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Ακρίτας Χλωρ. 4 -9αγ.

Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα