Bundesliga: Περίπατος και τεσσάρα για Μπάγερν

Bundesliga: «Καθάρισε» τη νίκη απ’ το πρώτο μέρος και έφτασε σε άνετη επικράτηση με 4-0 η Μπάγερν Μονάχου κόντρα στη Λεβερκούζεν – Τρεις βαθμοί μετά από τέσσερα άσχημα αποτελέσματα.

Τρεις ισοπαλίες και μία ήττα ήταν η συγκομιδή της Μπάγερν Μονάχου στα τέσσερα προηγούμενα παιχνίδια της στη Bundesliga. Οι Βαυαροί φιλοξένησαν τη Λεβερκούζεν για την 8η αγωνιστική και δεν είχαν διάθεση για αστεία. Απ’ το πρώτο κιόλας ημίχρονο «έδειξαν» στις «ασπιρίνες» ποια θα είναι η τύχη τους.

Το πρώτο 45λεπτο αρκούσε για να «καθαρίσει» το αποτέλεσμα η ομάδα του Νάγκελσμαν, επιστρέφοντας στις νίκες. Στο ματς που έκανε πρεμιέρα για την 8η αγωνιστική του Γερμανικού Πρωταθλήματος, η Μπάγερν άνοιξε το σκορ με τον Σανέ στο 3’. Ο Μουσιάλα στο 17’ διαμόρφωσε το 2-0, για να έρθει ο Μανέ στο 39’ να κάνει το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος, ακυρώθηκε μέσω VAR γκολ του Μανέ, για να έρθει τελικά ο Μίλερ στο 84’ να διαμορφώσει το τελικό 4-0 για τους Βαυααρούς.

Η ομάδα του Μονάχου έφτασε έτσι τους 15 βαθμούς και όντας στη 2η θέση, τη στιγμή που η Λεβερκούζεν έμεινε στους 5 συνεχίζοντας την άσχημη πορεία της.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής και η βαθμολογία της Bundesliga έχουν ως εξής:

Μπόχουμ 1

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι