Serie A: Έσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις η Γιουβέντους! (Video)

Serie A: Νέο αποτέλεσμα πισωγύρισμα για τη Γιουβέντους που ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Σαλερνιτάνα στην έδρα της – Βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ και ισοφάρισε στο τέλος, ενώ φωνάζει για τέρμα που της ακυρώθηκε στο 90+5’.

Έκτη αγωνιστική στο Καμπιονάτο κι άλλη μια απόδειξη πως η Γιουβέντους έχει χάσει το χαρακτήρα του νικητή. Η ομάδα του Αλέγκρι θεωρητικά θα είχε εύκολο έργο κόντρα στη Σαλερνιτάνα στο Τορίνο, όμως όχι μόνο ήρθε ισόπαλη 2-2 αλλά μένει και ικανοποιημένη απ’ το αποτέλεσμα.

Όλα αυτά σε επεισοδιακό ματς με αποβολές και ακυρωθέν γκολ στο τέλος του ματς για τη «γηραιά κυρία». Οι φιλοξενούμενοι ξάφνιασαν τη Γιουβέντους στο 18’ με τον Καντρέβα να κάνει το 0-1. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, με πέναλτι του Πιάτεκ ήρθε το 0-2 βάζοντας δύσκολα στους «μπιανκονέρι».

Ο Μπρέμερ μείωσε στο 51’ σε 1-2, για να ισοφαρίσει ο Μπονούτσι στο 3ο των καθυστερήσεων. Ο οποίος αρχικά έχασε πέναλτι και στη συνέχεια πέτυχε το 2-2. Δύο λεπτά μετά, ο Μίλικ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε φέρνοντας διαμαρτυρίες στους γηπεδούχους.

Αποτέλεσμα της έντασης ήταν η αποβολή του Μίλικ, του Κουαρδάδο αλλά και του Αλέγκρι, ενώ για την Σαλερνιτάνα αποβλήθηκε ο Φάσιο.