Serie A: Ανατροπή και πρώτη νίκη για Ελλάς Βερόνα (Video)

Serie A: Αν και βρέθηκε να χάνει η Ελλάς Βερόνα επικράτησε 2-1 της Σαμπντόρια και πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό Καμπιονάτο.

Το Πρωτάθλημα δεν είχε αρχίσει καλά για την Ελλάς Βερόνα, η οποία την 5η αγωνιστική του Καμπιονάτο φιλοξένησε τη Σαμπντόρια. Οι δύο ομάδες δεν είχαν νίκη μέχρι τώρα, αλλά οι «Έλληνες» τα κατάφεραν στο «Μπεντεγκόντι» και με το τελικό 2-1 πανηγύρισαν την πρώτη τους επιτυχία.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ. Ο Καπούτο στο 40ο λεπτό έκανε το 0-1 και φάνηκε πως η «Ντόρια» θα πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Όμως ο Αουντέρο κατά λάθος πέτυχε αυτογκόλ κι έτσι στο 44’ έγινε το 1-1.

Το τελικό 2-1 για τη Βερόνα διαμόρφωσε ο Ντόινγκ στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ολοκληρώνοντας την ανατροπή πριν βγει το ημίχρονο! Με το σκορ αυτό η Ελλάς Βερόνα έφτασε τους 5 βαθμούς παίρνοντας την πρώτη της νίκη, ενώ η Σαμπντόρια έμεινε στους 2 βαθμούς.

NBA: Τέλος η σεζόν για Μπακς - Αποκλεισμός από τους Πέισερς
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (3/5) - «Πτήση» Παναθηναϊκού, «Μύθος» Ολυμπιακός
Euroleague: Τώρα έχει... ΟΑΚΑ o Παναθηναϊκός AKTOR, για το θαύμα ο Ολυμπιακός - Πότε είναι τα Game 5
Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (03/05) - Με Φενέρμπαχτσε - Μονακό για την Euroleague