Serie A: Όλα μηδέν σε Τορίνο και Ούντινε
twitter / @TorinoFC_1906

Serie A: Ισόπαλες χωρίς τέρματα οι αναμετρήσεις Τορίνο-Λάτσιο και Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα για τη 2η αγωνιστική του Καμπιονάτο.

Δεν άνοιξε καλά η αυλαία της 2ης αγωνιστικής στη Serie A. Στις δύο πρώτες αναμετρήσεις, δε σημειώθηκε γκολ κι έτσι τα ματς ολοκληρώθηκαν στην ισοπαλία του ανιαρού 0-0. Πρόκειται για τα ματς Τορίνο-Λάτσιο και Ουντινέζε-Σαλερνιτάνα.

Η «Γκρανάτα» που είναι φιλόδοξη φέτος, υποδέχτηκε τους Ρωμαίους. Αμφότερες οι ομάδες προέρχονταν από νίκη στην πρεμιέρα, αλλά με το τελικό 0-0 δεν κατάφεραν να διπλασιάσουν τις επιτυχίες τους.

Το 0-0 «σφράγισε» το ματς και ανάμεσα στην Ουντινέζε με την Σαλερνιτάνα. Θεωρητικά αποτυχία για τους γηπεδούχους, όμως βρέθηκαν να παίζουν με παίκτη λιγότερο απ’ τις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους λόγω αποβολής του Νεχουέν Πέρες. Έτσι σε όλο το δεύτερο ημίχρονο είχαν αριθμητικό μειονέκτημα.

Η Σαλερνιτάνα δεν το εκμεταλλεύτηκε και δεν υπήρξε σκορ και νικητής στο ματς. Και οι δύο ομάδες πήραν τον πρώτο τους βαθμό στη φετινή Serie A.