La Liga: Ούτε τώρα η Σεβίλλη, 1-1 με τη Βαγιαδολίδ
twitter / @SevillaFC

La Liga: Δεύτερο ματς που η Σεβίλλη δεν καταφέρνει να νικήσει – Έμεινε στο 1-1 με τη Βαγιαδολίδ στην έδρα της, ισοφαρίζοντας στο 86’.

Άσχημα έχει αρχίσει η Primera Division για τη Σεβίλλη. Η ομάδα της Ανδαλουσίας που είχε ηττηθεί στην έδρα της Οσασούνα, ήθελε τους πρώτους βαθμούς υποδεχόμενη τη Βαγιαδολίδ που είχε ηττηθεί «σπίτι» της απ’ τη Βιγιαρεάλ στην πρεμιέρα.

Όμως, το τελικό 1-1 άφησε τους φιλοξενούμενους με το χαμόγελο. Παρότι θα μπορούσαν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω, καθώς ήταν αυτοί που προηγήθηκαν προς το τέλος του ματς. Όταν και η ένταση ανέβηκε, με αποτέλεσμα να ακολουθήσουν αποβολές, με τη Σεβίλλη να μένει με παίκτη λιγότερο στις καθυστερήσεις.

Η Βαγιαδολίδ κρατούσε το μηδέν παρά την πίεση των Σεβιγιάνων. Μάλιστα στο 80ο λεπτό, ήταν ο Ανουάρ αυτός που «πάγωσε» το «Σάντσεθ Πιθχουάν» ανοίγοντας το σκορ.

Ο Ρεκίκ αποκατέστησε τις ισορροπίες στο 86’ ισοφαρίζοντας σε 1-1. Τρία λεπτά μετά οι η Σεβίλλη έμεινε με 10 λόγω αποβολής του Ακούνια. Αποβλήθηκε κι ο Γιαμίκ απ’ τον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Το 1-1 δεν άλλαξε και προβληματίζει την ομάδα της Ανδαλουσίας που έχει πλέον 1 βαθμό. Τον πρώτο της βαθμό πήρε και η Βαγιαδολίδ.

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ