La Liga: Κάνει «πελάτισσες» τις ομάδες της Βαρκελώνης η Ράγιο!
twitter / @RayoVallecano

La Liga: Μετά το 0-0 στο «Καμπ Νου», η Ράγιο Βαγιεκάνο έφυγε νικήτρια απ’ την έδρα της Εσπανιόλα επικρατώντας 2-0.

Η δεύτερη αγωνιστική της Primera Division, άρχισε με «διπλό» για τη Ράγιο Βαγιεκάνο. Η ομάδα που κατάφερε στην πρεμιέρα να φύγει με βαθμό απ’ την έδρα της Μπαρτσελόνα, ταξίδεψε και πάλι στην πόλη. Αυτή τη φορά για να κοντραριστεί με την Εσπανιόλ.

Η ομάδα του Σάβελιτς επικράτησε 2-0, σε αναμέτρηση που είχε κι από μία αποβολή. Ο Λεζέν στο 16’ αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους. Οι οποίοι είχαν αριθμητικό μειονέκτημα μέχρι το 30’, όταν αποβλήθηκε ο Σέρτζι Γκόμεθ απ’ την πλευρά της Εσπανιόλ.

Ο Παλαθόν στο 40ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τη Ράγιο, στέλνοντας το ματς στο ημίχρονο με αυτό το 0-1. Το 0-2 ήρθε να διαμορφώσει ο Σις στο 59’, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι η Ράγιο Βαγιεκάνο αν κι έδωσε δύο ματς στη Βαρκελώνη έφτασε τους 4 βαθμούς, ενώ η Εσπανιόλ έμεινε στον 1.

Παναθηναϊκός: «Στο στόχαστρο ο Αντώνης Παπαδόπουλος της Ντόρτμουντ»
«Στροφή» στους Έλληνες από τις μεγάλες ομάδες της Super League!
ΝΒΑ: Πρόστιμο 25.000 δολαρίων στον Ράσελ