Bundesliga: Νίκησε και την Βόλφσμπουργκ και έκανε το 2/2 η Μπάγερν Μονάχου (video)
Twitter/Bayern Munich

Δεν δυσκολεύτηκε η Μπάγερν απέναντι στη Βόλφσμπουργκ την οποία κέρδισε με 2-0 σε αναμέτρηση για την 2η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι Βαυαροι μπήκαν δυνατά στο ματς και είχαν δοκάρι στο 13ο λεπτό. Ο Μανέ σκόραρε έξι λεπτά μετά, με το τέρμα του Σενεγαλέζου εξτρέμ να ακυρώνεται ορθώς, καθώς ήταν ακάλυπτος στο ξεκίνημα της φάσης.

Το σκορ άνοιξε ο Μουσιάλα στο 33΄ ενώ ο Τόμας Μίλερ στο 44΄ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Νωρίτερα, ισόπαλη χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της Μάιντς με την Ουνιόν Βερολίνου στην «Mewa Arena». Ο αγώνας δεν είχε ρυθμό και οι δύο ομάδες είναι μάλλον ευχαριστημένες με το τελικό αποτέλεσμα.

Μεταγραφική «βόμβα» μεγατόνων: «Ο Ικάρντι θα παίζει του χρόνου στην Ελλάδα»!
Σάλος με το σχόλιο του Τσιλαβέρτ για τον θάνατο του Μενότι: «Οι πίθηκοι είμαστε ακόμα ζωντανοί...»
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Ο ελίτ Τσβάιερ διευθύνει τη ρεβάνς των ημιτελικών
Premier League: Απορρίφθηκε η έφεση της Νότιγχαμ Φόρεστ, παραμένει η αφαίρεση βαθμών - Η βαθμολογία