Serie A: «Μάτωσε» τα δίχτυα της Ίντερ ο Λυκογιάννης (Video)

Serie A: Πανέμορφο γκολ του Μπάμπη Λυκογιάννη κόντρα στην Ίντερ με διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής.

Η Κάλιαρι παλεύει με νύχια και με δόντια να βρει βαθμούς για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Ακόμη και υποδεχόμενη την Κυπελλούχο και φορμαρισμένη Ίντερ, ακόμη κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0, έπρεπε να κυνηγήσει τις πιθανότητές της.

Ένας Έλληνας ήταν αυτός που την κράτησε ζωντανή στο ματς. Ο Μπάμπης Λυκογιάννης όντας βασικός για την ομάδα της Σαρδηνίας, είδε την ομάδα του να δέχεται δεύτερο τέρμα στο 51ο λεπτό.

Δεν το έβαλε κάτω και τρία λεπτά μετά, ανέβασε την ψυχολογία της Κάλιαρι σημειώνοντας ένα πανέμορφο γκολ. Βρέθηκε στη διαγώνιο της μεγάλης περιοχής, όντας εκτός «κουτιού». Χωρίς να το σκεφτεί σούταρε δυνατά και συρτά, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία του Χαντάνοβιτς.